Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Müşteriler

İş Analizi ile Stratejik Planlama Hizmetleri - 1

İş Analizi ile Stratejik Planlama Hizmetleri - 1
Sektör: Otomotiv Yan Sanayi

Sorun:
Otomotiv yan sanayinde üretim ve ihracat yapan müşterimiz, Avrupa’da yaşanan ekonomik krizi ve durgunluktan ötürü bize başvurdu.

Müşterimiz İçin Ne Yaptık:

  • Müşterimiz için öncelikle SWOT analizi yaptık.  Bu analiz doğrultusunda müşterimizin yaşamış olduğu dar boğazın nedenlerini, firmanın geleceği açısından önemli olabilecek fırsatları, işletmeyi tehdit eden unsurları belirledik.
  • Mevcut müşteri portföyünü analizini hazırladık.
  • Ürünlerinin pareto analizini ve ürün portföy analizini yaptık.   
  • Müşterimize ciroda en fazla katkı sağlayan ürünleri belirledik ve yeniden bir pazarlama planı oluşturduk.
Başarımız: Müşterimiz için 5 yıllık bir stratejik plan hazırladık. Bu planın şu anda 2. Yılındayız ve müşterimiz için hala çalışmaya devam ediyoruz.
  • Müşterimizin dar boğaz yaşamasına sebep olan sadece Avrupa pazarına çalışması yerine yeni pazarlar belirledik.
  • Belirlediğimiz yeni pazarlar için pazarlama stratejileri oluşturduk ve müşterimizin yeni pazarlara girmesini sağladık. 
  • Satış kanallarını ve ürün gamını belirledik. 
  • Yapmış olduğumuz SWOT analizi sonucunda müşterimizin zayıf olduğu yönleri ve firma için tehdit olan unsurları belirmemiz sayesinde müşterimize birçok anlamda katkı sağladık. Öncelikle kar getirmeyen ürün gruplarını belirledik. Rakip analizleri sonucunda az üretilen yüksek kar getirisi olan ürünleri belirleyerek, müşterimizin üretim yapmasını sağladık. Müşterimizin zayıf olduğu yönler için stratejiler belirleyerek geliştirmesini sağladık.

Bizimle İletişime Geçin
is-analizi-ile-stratejik-planlama-hizmetleri