Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Hızlı Tüketim Malları
Hızlı tüketim ürünleri (FMCG) sektörünün, 2008 itibari ile büyüklüğü 30.7 milyar dolar. Sektörde gıda ürünleri ve sigara % 87’lik paya sahip. Ardından temizlik ve kozmetik ürünleri geliyor. Yapılan son araştırmalar, hızlı tüketim ürünlerinin % 48 oranında süpermarketlerden satın alındığını gösteriyor.

Türkiye’de 3.6 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşan içecek pazarında % 50 payla gazlı içecekler birinci sırada yer alıyor. Kola, gazlı içecek pazarında % 64’le en büyük paya sahip. Türkiye’de kişi başı yıllık kola tüketimi 30 lt. Alkollü içecek pazarıysa alkolsüz içecek pazarından daha büyük. Alkollü içecek pazarının büyüklüğü 4 milyar doların üzerinde.

Hızlı tüketim ürünleri (FMCG) sektörü dinamik, sürekli değişen, yenilenen ve bunun doğal sonucu olarak da rekabetin yoğun yaşandığı bir sektör. Tüketicilerin beğenileri ve tüketim alışkanlıkları çok hızlı değişiyor. Sektör, gıda, içecek, cips, kişisel bakım ve temizlik ürünleri, sigara gibi kategorilere ayrılıyor. Hızlı tükettiğimiz her ürün bu kategoriler içinde yer alıyor. FMCG sektörü, krizden en az etkilenen sektörler arasında yer alıyor. Çünkü insanların tüketmek zorunda olduğu gıdalar, içecekler ve çeşitli temizlik ürünleri var. Bu anlamda sektör her zaman canlılığını koruyor.


Sayılarla FMCG sektörü (2008 yılı rakamları)
 • Sektör 30.7 milyar dolarlık büyüklüğe sahip.
 • Temizlik ürünleri pazarı 2.7 milyar dolar, kozmetik ürünleri pazarı 2.4 milyar dolarlık paya sahip.
 • Türkiye’de sigara pazarının cirosu 19 milyar TL. 2008’de 5.4 milyar paket sigara satışı gerçekleşti.
 • Türkiye’de yılda kişi başı cips tüketimi 950 gr. Cips pazarının büyüklüğü 700 milyon dolar.
 • Yılda kişi başı 30 lt kola tüketiyoruz.
 • Yılda kişi başına 30 kg yoğurt tüketimiyle dünyada en çok yoğurt tüketilen ülkeyiz.
 • Türkiye çikolata pazarında en hızlı büyüyen ülke.

Albert Solino olarak ERP çözümleri, marka ve satış-pazarlama danışmanlığı, ihracat, stratejik planlama gibi birçok alanda hizmetler verdiğimiz sektörde ciddi başarılarımız bulunmakta ve her geçen gün bu sektörde hizmet verdiğimiz firma sayısı artmaktadır.

Başarılarımızı Okuyun

 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

  Bilişim Teknolojileri (IT) alanında hizmet veren ve bünyesinde 85 kişiyi istihdam eden müşterimiz, uluslararası ihalelere katılımın ön şarttı olan ISO 27001 kalite belgesini alarak daha fazla müşteriye ulaşmak için bizimle iletişime geçti.
 • ERP, CRM, MRP İmplementasyonu

  Hızlı Tüketim Malları( FMCG) sektöründe faaliyet gösteren ülkemizin önde gelen şirketiyle ERP implementasyonu tamamlanmış ve anlık kar hesapları, mevsimsel üretim ve talep farklılıkları anında hesaplanabilir...
 • Ürün Portföy Analizi

  Hızlı Tüketim Malları sektöründe faaliyet gösteren müşterimiz büyüme hızını %100’lerin üzerine çıkarabilmek için bizim kapımızı çaldı...
 • Şirket Değerleme

  Şirketini uluslararası bir yabancı fona satmak isteyen müşterimiz bu düşüncesinin fikir aşamasında bizimle temasa geçti. Bizden istediği şey, şirketinin uluslararası kabul gören standartlarda hazırlanmış, gerçek değerini öğrenmekti...

Lütfen tarayıcınızın kullanmakta olduğu Adobe Flash Player programını güncelleyiniz.

Get Adobe Flash player

Mail Gönder
Sayfayı Yazdır
Paylaş
Bu servisiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum
Takip Et