Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Perakende & Dağıtım
Halihazırda Türk perakende sektörünün yaklaşık %65'inin geleneksel perakende ve %35'nin ise modern perakende sektörüne ait olduğu bilinmektedir. Buna göre, modern perakende sektörünün büyüklüğü yaklaşık olarak 47,9 milyar ABD Dolar olarak hesaplanabilir.

Genel olarak Türk perakende sektöründe en büyük pay ise toplam satışların yaklaşık %52,8'ini (72,3 milyar ABD Doları civarı) oluşturan gıda perakendeciliğine aittir. Organize perakende sektörünün gıda perakende sektörü içindeki payı ise henüz 16 milyar ABD Doları seviyelerindedir. Bu rakamın içine tüm hipermarketler, süpermarketler ve yerel zincirler de dahildir. Geleneksel işletmecilerin modernleşme yönünde teşvik edilmesi ve kendilerine bu yönde (örneğin isim hakları, satın alma grupları ve uzmanlaşma gibi alanlarda) yol gösterilmesi halinde, onlar da devam etmekte olan bu hızlı büyümeye tam olarak katılabileceklerdir. Buna göre perakende sektörünün tüm ekonomi üzerindeki etkisi, toplam Türkiye üretiminin %3,5'i ve istihdamın ise %12'si olması beklenmektedir.

Böylesine büyük ekonomik değerlerin yaratıldığı sektör firmaları bünyesinde oluşan “Karmaşayı basite indirme”, “Anında pazar ihtiyaçlarına reaksiyon gösterebilme” “Satış ekibini yönetebilme” “Satınalma ve tedarik süreçlerinde verimlilik”,”Büyümenin getirdiği özsermaye ihtiyacına dış yollardan sağlayabilme” ve “Kurumsallaşma” gibi konularda Albert Solino’nun bilgi ve becerileri , uygulamayla birleşerek sizlerin her zaman hizmetindedir. Albert Solino’nun hızla çözüme gidebilen yenilikçi uygulamalarıyla birlikte pazarlama, kurumsal finansman, strateji, organizasyon ve teknoloji alanlarındaki kanıtlanmış başarıları ile hem uluslararası büyük dağıtım kanallarını hem de yerel marketlere kadar çözüm üretebilmektedir:

IT & Teknoloji: “Karmaşayı basite indirgeyen” ERP çözümlerinin seçimi ve implementasyon danışmanlığıyla perakande firmalarının yanında yer alıyoruz. Aynı zamanda, büyük verileri yönetmenin büyük teknolojik sistemler getireceğinden hareketle, yazılım ekibimizle beraber veri analizleri, raporlamaları , strateji siülasyonu uygulamaları geliştiriyoruz.

Pazarlama: Doğru fiyat politikası, müşteri yönetimi ve etkin kampanya planlaması gibi alanlarında müşterlerimize özel çözümler sunuyor ve onları daha karlı operasyonlar seviyesine taşıyoruz.

Kurumsal Finansman: Hızla büyüyen sektör firmalarının finansman ihtiyaçlarını halka arz ve ya ulaslararası ortaklık yoluyla finanse etmelerini sağlıyor; reel sektörün oyuncularına kurumsal finansman dalgalı denizinde kaptanlık ediyoruz.

Kurumsallaşma: Sıfırdan başlanıp dünya şirketi olma yolunda firmaların, kişilerden bağımsız hale gelip bir makine kusursuzluğunda işleyebilmeleri için kurumsallaşma adımlarında onlara yol gösteriyor ve şirket anayasası ve yeniden yapılandırma çözümlerimizle onların başarılarını sürdürülebilir kılıyoruz.

Başarılarımızı Okuyun

  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

    Bilişim Teknolojileri (IT) alanında hizmet veren ve bünyesinde 85 kişiyi istihdam eden müşterimiz, uluslararası ihalelere katılımın ön şarttı olan ISO 27001 kalite belgesini alarak daha fazla müşteriye ulaşmak için bizimle iletişime geçti.
  • Etkin Bütçeleme Uygulamalı Eğitimi

    Perakende mağazaları olan ve toptan dağıtım yapan gıda takviyeleri konusunda uzmanlaşmış müşterimiz daha planlı ve öngörülebilir bir yapıya kavuşma isteğiyle bize geldi. Müşterimizin departman müdürlüleriyle yaptığımız toplantılar sonucunda...

Lütfen tarayıcınızın kullanmakta olduğu Adobe Flash Player programını güncelleyiniz.

Get Adobe Flash player

Mail Gönder
Sayfayı Yazdır
Paylaş
Bu servisiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum
Takip Et