Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Plastik
2011 yılında Türkiye’nin plastik hammadde ortalama ithal fiyatı 1903 $ / ton, ortalama ihraç fiyatı da 1817 $ / ton olarak gerçekleşmiştir. Ortalama ihraç fiyatı ortalama ithal fiyatının % 5 altındadır. Plastik sektöründe hammadde’de dışa bağımlılık önemini korumaktadır. Nitekim 2011 yılında toplam hammadde arzı içinde yerli üretimin payı % 14 ithalatın payı ise % 86 olarak gerçekleşmiştir. Plastik sektöründe 6.000 civarında firma, yüzlerce çesit mamul üretmektedir. Sektörün 8,5 milyon ton gibi bir kurulu kapasiteye sahip oldugunu söylemek mümkündür. 2011 yılında plastik mamullerde ortalama ithal fiyatlı 5.476 ABD $ / ton, ortalama ihraç birim fiyatı ise 3.008 ABD $ / ton olarak gerçekleşmiş olup, ortalama ihraç birim fiyatı, ortalama ithal birim fiyatının % 55’i düzeyindedir.

Halen plastik hammadde ihtiyacını ancak % 15’ini yerli üretimle sağlayan sektörün hammadde ithalatı 2023 yılında 16 milyon tonu aşacaktır. Bu nedenle süratle petrokimya yatırımlarına hız verilmeli ve rafineri ile petrokimya tesisleri arasındaki entegre yatırımları özendirilmelidir. Daha yüksek katma değerli plastik hammadde ve mamul üretimi için ülkemize yüksek teknoloji transferi sağlayacak yabancı sermaye yatırımlarının çekilmesi gerekmektedir.Tüm bu yatırım süreçlerinde, gerekli olabilecek ortaklık, yurtdışı sermayesi bulma ve halka arz yoluyla finansman konularında Albert Solino ekibiyle temasa geçmeniz çözüme ulaşmanız için yeterli olacaktır.

Yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi teknolojide takipçilikten vazgeçilerek teknolojisini global pazarlarda kabul ettiren bir sektör konumuna gelinmesi için AR – ve ÜR-GE yatırımlarına hız verilmesi gerekmektedir. Ayrıca laboratuar konusunda ihracatçıya büyük yük getiren sertifikasyon ve akreditasyon sorunları aşılması için firmaların bünyelerinde akreditasyon laboratuvarları kurulmalıdır.Bu sayede geleneksel mamullerin yerine daha yüksek katma değer sağlayacak mamullerin geliştirilebilecektir. Bu konuda hem teknik destek, hem alternatif finansman hem de iş stratejisi için Albert Solino’nun Plastik sektörü deneyimli kadrosu sizin her zaman yanınızda !

Başarılarımızı Okuyun

  • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

    Bilişim Teknolojileri (IT) alanında hizmet veren ve bünyesinde 85 kişiyi istihdam eden müşterimiz, uluslararası ihalelere katılımın ön şarttı olan ISO 27001 kalite belgesini alarak daha fazla müşteriye ulaşmak için bizimle iletişime geçti.
  • Yatırım Danışmanlığı

    Plastik konusunda faaliyet gösteren Anadolu’da yerleşik müşterimiz bize geldiğinde gelen siparişlere yetişememekten ötürü yeni bir yatırımın arifesindeydi...

Lütfen tarayıcınızın kullanmakta olduğu Adobe Flash Player programını güncelleyiniz.

Get Adobe Flash player

Mail Gönder
Sayfayı Yazdır
Paylaş
Bu servisiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum
Takip Et