Albert Solino, Uluslararası Danışmanlık, Teknoloji ve Kurumsal Finansman şirketidir. Yönetim Danışmanlığı ve Stratejik Danışmanlık ile müşterilerine sistem kazandırır. Vergi ve Muhasebe Danışmanlığı ile şirketlere sağlıklı bir bilanço yapısı sağlar. Halka Arz, Tahvil İhracı ve Turquality ile şirketlere fon sağlar.
% 94
Yönetim Danışmanlığı Müşterilerimizin 2 Yıllık Ciro Büyüme Oranı
2,1 Milyar $
Turquality Danışmanlığı ve Halka Arz Müşterilerimizin Aktif Büyüklük Toplamı
Metalürji & Döküm
Metalürji ve dökümcülük M.Ö. 4000’li yıllara kadar uzanan geçmişiyle dünyanın en eski mesleklerinden biridir. Dökme demir, kolay dökülebilme kabiliyeti, yüksek aşınma direnci, yüksek titreşim azaltma kapasitesine sahip ucuz ve kolay işlenebilen bir malzemedir. Modern metalurji, Anadolu’da doğdu. Bakır alaşımlarının izabesi, MÖ 4000’li yılların ortalarında keşfedildi. Dünya döküm sanayi 2008 yılında, mevcut 52 bin dökümhanede 93,5 milyon ton döküm üretimi gerçekleştiriliyordu. Dünya döküm üretiminin parasal karşılığı yaklaşık 200 milyar dolardır ve bu sektörde istihdam edilen kişi sayısı 2 milyon civarındadır.

Dünyanın başta gelen ilk 10 döküm üreticisi; Çin, ABD, Rusya, Hindistan, Almanya, Japonya, Brezilya, İtalya, Fransa ve Güney Kore. Çin ve ABD, dünya döküm üretiminin yüzde 48’ini gerçekleştiriyor, ilk 10 döküm üreticisi ülke dünya döküm üretiminin yüzde 86’sını üretiyor. Dünya döküm üretiminin yüzde 84’ü demir ve çelik döküm, yüzde 16’sı alüminyum döküm, bakır, çinko ve magnezyum gibi demir dışı dökümlerden oluşuyor. Çin döküm sektörü üretimi son beş yılda yüzde 70’in civarında büyüdü.

Türkiye, 1.246 dökümhanesi ve 1 milyon 265 bin tonluk döküm üretimiyle dünyada 14., Avrupa’da ise 5. sırada yer alıyor. 2008 yılında, Türkiye döküm üretiminin yüzde 46’sı pik döküm, yüzde 32’si sfero döküm, yüzde 11’i çelik döküm, yüzde 10’u alüminyum döküm yüzde 2’si de diğer demir dışı dökümlerden oluşmuştu. Dünya ve Türkiye’de üretilen pik, sfero ve çelik döküm ve demir dışı döküm ürünlerinin yüzde oranları arasındaki fark giderek azaldı.

Türkiye, döküm üretiminde dünyada ondördüncü, Avrupa’da beşinci sırada yer alırken dökümhane sayısı olarak dünyada sekizinci sırada yer alıyor. Türkiye’de döküm sektöründe 20 bin kişi çalışıyor.

Metalürji ve Döküm sektörünün geleceği için yeni nesil malzeme ve alaşımların daha etkin ürünlerin yapımında mühendislik bilgisinin daha fazla kullanılarak geliştirilmesi gerekmektedir. Albert Solino olarak sektörde ileri teknolojilerin uygulanması, yeni malzeme ve alaşımların geliştirilmesi konusunda yenilikçi hizmetler vermekteyiz.

Başarılarımızı Okuyun

 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

  Bilişim Teknolojileri (IT) alanında hizmet veren ve bünyesinde 85 kişiyi istihdam eden müşterimiz, uluslararası ihalelere katılımın ön şarttı olan ISO 27001 kalite belgesini alarak daha fazla müşteriye ulaşmak için bizimle iletişime geçti.
 • ERP Implementasyonu & Proje Yönetimi

  Metal sektöründe yedek parça üretimi yapan firmada şirketi ERP öncesi hazırlıktan ERP sistemine geçişe kadar yönetim ağının kurularak yazılım alt yapısının yerleştirilmesi süreçleri firmamız tarafından 1 yıl içerisinde yapılmıştır.
 • Üretim Veri Toplama ve Veri Giriş Hizmetleri

  Üretimde metot mühendisliği departmanı, imalat sanayinde faaliyet gösteren hemen her sektörde uygulanabilir olmakla birlikte özellikle metal, otomotiv, kalıp, plastik ve gıda sektörlerinde daha yoğun bir şekilde uygulanmıştır...
 • Yazılım Geliştirme

  Avrupa’ya Dünyanın en büyük otomobil üreticilerine ürün ihraç eden Metalürji ve Döküm sektöründe faaliyet gösteren firmamıza üretim izleme ve yönetime raporlamanın basitleştirilerek yapılabilmesi için geliştirilen yazılım...
 • Aile ve Şirket Anayasası Hazırlama

  Döküm sektöründeki müşterimiz 3 kişilik 1. Nesil, 5 kişilik 2. Nesil, ve 12 kişilik 3. Nesilden oluşan toplam 20 kişilik Aile üyelerinin sahip olduğu aile şirketlerinde sürdürülebilir yönetimi ve şirketin hep aile üyelerinin kontrolünü temin için kapımızı çaldı...
 • Satın Alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi Yapılandırma

  Döküm sektöründe faaliyet gösteren ve enerji , otomotiv ve beyaz eşya sektörüne ürünler üreten bir firmamızda satın alma süreçlerinde çözüm aradığı için bize gelmişti. Müşterimiz, satın alma süreçlerinin verimli olmadığını düşünüyor, olması gerektiğinden daha fazla para harcadığına inanıyor ; fakat bu satın almaları daha düşük maliyete, daha etkin ve sürdürülebilir yapma konusunda nasıl hareket edileceğini tam bilemiyordu...

Lütfen tarayıcınızın kullanmakta olduğu Adobe Flash Player programını güncelleyiniz.

Get Adobe Flash player

Mail Gönder
Sayfayı Yazdır
Paylaş
Bu servisiniz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum
Takip Et